Blog Forum Gdańsk- relacja

with 10 komentarzy

Byłam tam. Widziałam. Słyszałam. Wzruszyłam się i odjechałam z nowym bagażem doświadczeń. W tych kilku słowach opisałabym najważniejsze blogowe wydarzenie, jakim jest Blog Forum Gdańsk. Wydarzenie, które pokazuje tą lepszą stronę blogosfery. Po tym spotkaniu, widzę, jak wodzona za nos byłam. Jak bardzo mój pierwszy zamysł i pomysł został stłamszony. Z morza informacji zostały już tylko strzępy, które są już odstawione na półkę „nieprzydatne”. Znalazłam się w kręgu osób inspirujących, dokładnie takich, którymi chciałabym się w życiu otaczać.

*

BFG to jakość

*

Dziękuję organizatorom, że moje plany, którymi się podzieliłam, zostały docenione. Dziękuję za to, że impreza skupiona jest wokół jakości, a w co drugim zdaniu nie pojawia się fraza „Jak zarabiać” i „Agencja”. Czułam się w miejscu w którym powinnam być dawno i szkoda, że początkujący blogerzy nie mogą zaczynać własnie od takich inspirujących spotkań. Większość ludzi, których spotkałam na swojej drodze, skupiała się w pierwszej kolejności na zarabianiu. Było to męczące i skrupulatnie mąciło w głowie. Nie jestem osobą, która nie lubi tego robić, która żyje o chlebie i wodzie i udaje, że wszytko jest OK. Chciałabym robić w życiu coś, co będzie tworzyło niematerialny byt, generując przy okazji ten materialny, który mi również jest potrzebny. W myśleniu o zarabianiu można się zatracić. A ja zatracić się nie chce.

*

BFG to ludzie

*
Najbardziej  zadowolona jestem z ludzi których poznałam. Ludzi otwartych, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem. Jedną z takich osób, których nie mogę pominąć jest Joanna Malinowska- Parzydło. Postać niezwykle inspirująca. Cieszę się, że mogłam spotkać, tak dostojną kobietę, która wywołała u mnie lawinę pozytywnych emocji, co oznacza, że brak jest w moim otoczeniu kobiet dostojnych i na takie kobiety mam zapotrzebowanie. Jeżeli szukasz czegoś więcej, niż droga na skróty, to zapraszam Cię w jej progi, które na pierwszy rzut skromne, skromnymi wcale nie są.

Dziękuję wszystkim z którymi zamieniłam słowo. Czuję delikatny niedosyt, ale jest on do nadrobienia przy okazji kolejnych spotkań.

*

BFG to Anna Mazur, która wyciąga wnioski

*

Jakość jest czymś do czego chcę dążyć. Nie jestem zadowolona z mojego bloga. Za każdym razem, przecieram oczy ze zdziwienia, kiedy ktoś w komentarzu, używa słowa „sukces”. I to nie jest moja skromność, bo potrafię odbierać komplementy, ale sukces dla mnie ma zupełnie inny wymiar. Sukcesem nie jest 100 komentarzy i 100 lajków pod postem. Dla mnie sukcesem są zmiany. Zmiany Twojego samopoczucia na lepsze. Chwila refleksji nad życiem. Sukcesem są maile, które dostawałam po akcji „Zrób Cytologię”. Sukces to rozwój i przeskakiwanie kolejnych poprzeczek. Sukces to treść, która bawi, informuje, poucza i sprawia, że mam wpływ na Ciebie mój czytelniku.

Wartością są ludzie, których spotykam na swojej drodze, bo od każdego mogę się wiele nauczyć. Z tym dziwnym świecie, gdzie wszystko kręci się wokół materii, gdzie idea jest wyśmiewana i nazwana stratą czasu. Ja długo nie mogłam odnaleźć siebie i ten rok blogowania nazywam prologiem.

8

BFG odpowiada na pytania, czym jest wartość

8

Podczas trwania jednego z paneli padło pytanie „Czym jest wartościowy blog?”. Wiesz co to jest FAKT? Tabloid, który co rano rozchodzi się, jak ciepłe bułeczki. Tabloid, który nigdy nie zagości pod moim dachem, bo pomimo, że tak popularny, to dla mnie mało atrakcyjny. Tak samo jest z blogami, niektóre pomimo swoich wielkich nakładów i czytelników, nie mają nic, co mogłabym w nich uznać za wartość. Więc kto to czyta? Ano, ludzie. Bo wartość ma dla każdego inny wymiar, ale nikt mi nie wmówi, że fakt taką posiada. Wartość, to nie tylko naukowe opracowania i dywagacje o życiu, przemijaniu i pomocy, to również przepis na pomidorówkę, ciekawa anegdota, która poprawia humor, opis kobiecych szpilek oraz inspirujące zdjęcia z ciekawych miejsc. Sama się zastanawiam, czy to sposób podania czyni je wartościowym, czy może ludzie, którzy je nam przedstawiają.

8

Blogerski zryw, który jest chwilą

8

Przed napisaniem tego podsumowującego tekstu, odszukałam, jakie emocje mieli inni ludzie po wcześniejszych edycjach BFG. Wszystkie relacje, opiewały słowa „jakość” i „wartość”. Czytając relacje sprzed roku- widziałam chwilowy zapał do zmian. Niestety, zapał u większości minął i odbił się echem, pozostawiając po sobie jedynie krótki ślad blogerskiego zrywu.

8

8

IMG_7715IMG_2816IMG_2817IMG_2820IMG_2799

 

IMG_2822 IMG_2825 IMG_2845 IMG_2904 IMG_2913IMG_2909

10 Responses

 1. Marysia
  | Odpowiedz

  Żałuję że w końcu nie mogłam się wybrać… Szczególnie profesora Bralczyka żałuję :(

 2. Judyta
  | Odpowiedz

  Nasza!! <3

 3. Maria
  | Odpowiedz

  Ja też uwielbiam Joannę Malinę Parzydło – już rok temu wprowadziła duże zmiany do mojej głowy mówiąc ze sceny, dlatego w tym roku niesamowicie ucieszyłam się, że ponownie ją usłyszę! Szkoda, że nie brałaś udział w warsztatach z „Maliną” w sobotę o 17:00 – to dopiero było coś! 10 dziewczyn i Joasia zadająca pytania, zmuszająca nas do refleksji nad sobą. Mam świetne notatki z tego ponad 2 godzinnego spotkania i będę z nich korzystać :)
  W tym roku byłam trzeci raz na BFG, ale to było najlepsze! Więc nastaw się na jeszcze więcej za rok, bo w miarę jedzenia apetyt rośnie!

  • Anielno
   | Odpowiedz

   Oddam wszystko za Twoje notatki, czekoladę, kilo czekolady!!! Bardzo żałuję, że nie byłam na warsztatach. Za rok nie przegapię.

 4. zudit.pl
  | Odpowiedz

  nie porównuj mi to blogów do faktoidów! ;D

 5. Man1903hok
  | Odpowiedz

  Muszę przyznać, że jestem zaskoczony podejściem kilku osób. Doceniam pomysły, chyba pokuszę się nawet osobiście o realizację kilku z nich.

  u230326 – Dobyr case:

 6. Man1903hok
  | Odpowiedz

  Doceniam Wasze zaangażowanie w wątek, jednak nie zgadzam się niestety z żadną powyższą wypowiedzią.

  u230326 – To jest to:

Leave a Reply