Podsumowanie akcji „Zrób cytologię”

with 16 komentarzy

Kilka dni temu ten WPIS  zapoczątkował akcję „Zrób cytologię”. Akcję, która miała nakłonić kobiety do wykonywania badań cytologicznych. Wszystkie obrazki rozniosły się szybciej, niż Trzy Cytryny w Radomiu .:)

 

­

Pomysł na kampanię

 

Pomysł zbiegł się w czasie z historią pewnej 35-letniej kobiety, która umierała przez swoje zaniedbanie. Zastanawiałam się, jak to jest możliwe, żeby młoda kobieta doprowadziła siebie do takiego stanu. Jak mogła nie zauważyć tych wszystkich tablic w przychodniach, aptekach z hasłami: „Badaj się, bo umrzesz”. Pomyślałam, że te hasła to tylko puste słowa, które wlatują do naszej głowy i wylatują. To trochę jak z uwagami teściowej- niby przytakujemy, że ma rację, ale nic z tym i tak nie robimy.

l

Minimalizm w grafikach

 

Dzięki sloganom z wplecionymi słowami „naszych czasów” oraz wierszykom: „Idzie raczek nieboraczek” i „Rak nie dotyka tylko ładnych ludzi” – wszystko viralowo rozniosło się po internecie. Na sukces akcji miały wpływ nie tylko grafiki, ale również Wy wszyscy. Każdy komentarz, udostępniona grafika na Waszej tablicy, to była cegiełka do ogromnego zasięgu akcji. Dziękuję wszystkim, którzy stworzyli teksty na swoich blogach i pokazali akcję swoim czytelnikom. Dziękuje za wszystkie Wasze historie walki z rakiem. Dziękuję za to, że ktoś drukował grafiki i rozwieszał je na tablicach swojego miasta! Wow! To jest dopiero mobilizacja.

Podsumowanie

 

Liczby, które widzicie na grafice, są tylko liczbami z miejsc w których mnie oznaczono. Jeżeli ktoś udostępnił grafikę na facebooku i nie oznaczył mojego profilu, a chciałby znaleźć się w podsumowaniu, to zapraszam do kontaktu. Dziękuję wszystkim, którzy udostępnili grafiki na swoich profilach instagramowych i facebookowych. Akcja rozniosła się błyskawicznie.

10 tysięcy lajków

5 tysięcy udostępnień

10 tysięcy serduszek na instagramie

Teksty, które zasługują na specjalną uwagę

 

14 cover baby                                                                             21 basia

 

Blogerzy i strony, które wzięły udział w akcji udostępniając post w swoich social mediach.

anielno

szczesliva.pl  7 zapytaj połozna 31 32  40416043 8 buuba  9 wronek 57454246       47       44        48       maa loli poli495054  58  5556          59  61        52            53 Logo1 (2)

 

Teksty, które powstały na innych blogach (kliknij w logo, żeby przeczytać tekst)

 

7 zapytaj połozna      5 oliwkowa mama        6 węzowy pamietnik   10 about 11 mentalna bondynka      12 mothertorka13 ja matka        20 mutrynki        15 kosmetoaa 16 farmaceuta radzi     17 mamtorka  18 agu mama    19 blond mama22 wspolczesna mp  24 optymistyczna             223 stashki25 hemlock4624 mummys worls30 happy stones 33 kawa z cukre  34 budująca

 


Dziękuję, że wpadłaś/eś z wizytą. Jeżeli chcesz być na bieżąco zapraszam tutaj Facebook i tutaj Instagram. Jestem też na SNAPIE– anielno. Do miłego!

16 Responses

 1. Świetna i potrzebna akcja! Wielkie brawa dla Ciebie!

  • Anonim
   | Odpowiedz

   Mam nadzieję, że efekte będzie jedno uratowane życie

 2. mutrynki.pl
  | Odpowiedz

  Ania masz moc ! Meeeeega Ci gratuluje ! Świetna akcja, a historie dziewczyn, które to przeżyły są przeszywająco wzruszające.
  Czekamy na więceeej 😉 !

 3. Ola
  | Odpowiedz

  Super akcja. Kobiety często zapominają o tym badaniu, a przecież, to tylko chwila…u mnie też jest tekst, niestety bez szczęśliwego zakończenia. Dodaje link, ale jak Ci się to nie spodoba, to usuń komentarz 😉
  http://mama-dietetyk.blogspot.com/2015/08/masz-dla-kogo-zyc.html

 4. piwnooka
  | Odpowiedz

  Brawo! Gratulacje udanej akcji :))

 5. mamaludinka
  | Odpowiedz

  Brawa bijemy!!

 6. panna0ceanna
  | Odpowiedz

  Rewelacyjna akcja i bardzo cieszę się, że mogłam wziąć w niej udział!
  brawo!

 7. Matko Zabawko
  | Odpowiedz

  Twoja druga akcja i druga z takim rozmachem :)
  Brawo!

 8. brawo !! super akcja i inicjatywa

 9. Mirka
  | Odpowiedz

  I oby twój wysiłek dał do myślenia i działania wielu kobietom :) Brawo kochana za całą akcję ❤

 10. coverbaby
  | Odpowiedz

  Brawo. Kobieto jesteś Wielka. Taka akcja to wspaniała sprawa :) i bardzo bardzo dziękuję za wyróżnienie :*

 11. Ania, przeakcja! I fajnie, ze byl taki odzew! Trzeba pomyslec o drugiej edycji!

 12. Super pomysł i super efekt ! :) Mam nadzieję, że płeć piękna weźmie to do siebie.
  Pozdrawiam :)

Leave a Reply